Orzechy brazylijskie są źródłem selenu. Badania wykazały pozytywny wpływ selenu  na procesy antyoksydacyjne w organizmie m.in. wspieranie pracy tarczycy, układu immunologicznego (ważne przy Hashimoto)  oraz  kondycji włosów i paznokci.

Tarczyca stanowi źródło największej koncentracji selenu w porównaniu do innych narządów. Dlatego przeprowadzono badania wpływu długotrwałej suplementacji selenu na pracę tarczycy i układu autoimmunologicznego. Badania wykazały zmniejszanie stanu zapalnego tarczycy poprzez obniżenie poziomu przeciwciał.
Nasuwa się pytanie, czy w orzechy brazylijskie mogą być źródłem selenu w diecie? Niestety, badania wykazały, że orzechy brazylijski sprzedawane na polskim rynku wykazały 10 – krotnie mniejszą ilość selenu, niż orzechy na których odbywały się wcześniejsze badania. Dlatego lepszą alternatywą jest suplementacja selenu w ilości 100 mcg lub 200 mcg w zależności od zawartości selenu w diecie. Ważny jest jednak rodzaj suplementu, jego jakość,  gwarancja bezpieczeństwa i wiarygodności odnośnie zawartości selenu.

 

 

Proszę czekać...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o opublikowaniu naszego artykułu? Wpisz swój adres e-mail i imię poniżej, aby dowiedzieć się pierwszy.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych na potrzeby wysłania ofert reklamowych za pomocą newsletteru. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania newsletteru. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych serwisu www.dietetykzyrardow.pl jest Poradnia Dietetyczna Żyrardów mgr inż. Dominika Żakowska z siedzibą w Żyrardowie ul. 1-go Maja 41 lok. 50
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA