Wiele osób zastanawia się nad różnicami między siemieniem lnianym, a nasionami chia. Czy warto kupować droższe chia, skoro siemię lniane jest jego tańszym odpowiednikiem?
Nasiona Chia zawierają dużo więcej wapnia, żelaza i błonnika niż siemie. Ponadto mają mniej kcal, nie trzeba ich mielić, a można z nich przygotować smaczny pudding.

Z kolei siemię lniane zawiera w swoim składzie więcej magnezu, nienasyconych kwasów tłuszczowych i lignin. Jego wadą jest potrzeba mielenia, żeby w pełni wykorzystać jego walory zdrowotne.  Jednak jego cena jest o wiele niższa niż chia.

Jaki wniosek? Jeśli chcemy wspomóc redukcję wagi, mamy niedobory wapnia lub żelaza, wybierzmy chia. Z kolei jeśli mamy problemy z cholesterolem zdecydujmy się na siemię lniane.

 

Proszę czekać...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o opublikowaniu naszego artykułu? Wpisz swój adres e-mail i imię poniżej, aby dowiedzieć się pierwszy.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych na potrzeby wysłania ofert reklamowych za pomocą newsletteru. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania newsletteru. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych serwisu www.dietetykzyrardow.pl jest Poradnia Dietetyczna Żyrardów mgr inż. Dominika Żakowska z siedzibą w Żyrardowie ul. 1-go Maja 41 lok. 50
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA