Problemy z pracą przewodu pokarmowego stały się problem współczesnej cywilizacji. Ból brzucha, niestrawność, niedyspozycje żołądkowo-jelitowe są często skutkiem nieracjonalnej diety. Dlatego warto wprowadzić do diety produkty , które działają ochronnie na śluzówkę jelit.

Siemię lniane

Usprawnia procesy trawienia, działa osłaniająco na błonę śluzową przewodu pokarmowego oraz pomaga w redukcji wagi. Badania wykazują, że regularne spożywanie siemienia lnianego reguluje parametry profilu lipidowego i gospodarkę węglowodanową.

Aloes

Wspiera czynność jelit i reguluje wypróżnianie. Wykazuje działanie przeciwzapalne towarzyszące otyłości oraz wspomaga leczenie zmian błony śluzowej przewodu pokarmowego.

Zielona herbata

Badania wykazują, że ze względu na dużą zawartość katechin, wpływa znacząco  na zawartość tkanki tłuszczowej, masę ciała oraz stężenie glukozy w krwi.  Badany jest również wpływ herbaty na regulację procesów trawiennych. Wykazano, że picie zielonej herbaty podczas posiłku zmniejszyło trawienie oraz wchłanianie tłuszczu.

Proszę czekać...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o opublikowaniu naszego artykułu? Wpisz swój adres e-mail i imię poniżej, aby dowiedzieć się pierwszy.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych na potrzeby wysłania ofert reklamowych za pomocą newsletteru. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania newsletteru. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych serwisu www.dietetykzyrardow.pl jest Poradnia Dietetyczna Żyrardów mgr inż. Dominika Żakowska z siedzibą w Żyrardowie ul. 1-go Maja 41 lok. 50
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA