Kolagen jest jednym z najważniejszych białek strukturalnych w organizmie, który jest odpowiedzialny za elastyczność i wytrzymałość tkanek.  Kolagen jest obecny w skórze, kościach,  ścięgnach, więzadłach. Bardzo ważne jest to, że kolagen odpowiada za kondycję, jakość i wygląd skóry, ale również naszą sprawność fizyczną.

Wraz z wiekiem dochodzi do zmniejszenia tempa syntezy kolagenu, zmienia się również jakość kolagenu. Ekspozycja skóry na promienie słonecznie powoduje również zmiany w strukturze kolagenu.
W związku z tym kosmetologia oferuje szeroki wachlarz postępowania w terapii przeciwstarzeniowych wśród których wyróżnia się:

– codzienną pielęgnację skóry (np. kremy, ochrona UV)

– terapię miejscową (np. retinole, peptydy, czynniki wzrostu, antyoksydanty)

– zabiegi inwazyjne (np. peelingi medyczne, laseroterapia)

– terapię doustną (np. suplementacja minerałami, witaminami, aminokwasami)

Nie bez znaczenia jest również profilaktyka, która polega na unikaniu czynników sprzyjających starzeniu (stres, palenie) oraz poprawa stylu życia oraz nawyków dietetycznych.  Bardzo ważne jest prowadzenie zdrowej diety pełnej antyoksydantów, które opóźniają starzenie skóry, jak również prawidłowe nawadnianie organizmu.

Proszę czekać...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o opublikowaniu naszego artykułu? Wpisz swój adres e-mail i imię poniżej, aby dowiedzieć się pierwszy.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych na potrzeby wysłania ofert reklamowych za pomocą newsletteru. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania newsletteru. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych serwisu www.dietetykzyrardow.pl jest Poradnia Dietetyczna Żyrardów mgr inż. Dominika Żakowska z siedzibą w Żyrardowie ul. 1-go Maja 41 lok. 50
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA