Odpowiednie zaplanowanie posiłków przed, w trakcie i po treningu ma ogromny wpływ na efektywność wykonywanych ćwiczeń, wydolność , wytrzymałość organizmu i regenerację mięśni.

Na 3 godziny przed planowanym wysiłkiem powinniśmy spożywać posiłek bogaty w białko, tłuszcze i węglowodany w ilości 2,5 g/ kg masy ciała. Zapobiega to spalaniu białka i masy mięśniowej podczas treningu.

W trakcie trwania treningu należy pamiętać o piciu wody mineralnej.  Jeśli aktywność trwa dłużej niż 60 minut należy zadbać o spożyciu łatwo przyswajalnych węglowodanów, które w szybki sposób uzupełnią niedobory glukozy w organizmie w trakcie treningu. Zaleca się 30-60 g cukrów na godzinę intensywnych ćwiczeń.

Po treningu należy wprowadzić posiłki bogate w białko i węglowodany o wysokim Indeksie Glikemicznym. Dostarczenie białka zmniejsza ryzyko uszkodzenia włókien mięśniowych i zmniejsza ich ból. Z kolei węglowodany umożliwiają odbudowę glikogenu i wspierają układ immunologiczny.

Proszę czekać...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o opublikowaniu naszego artykułu? Wpisz swój adres e-mail i imię poniżej, aby dowiedzieć się pierwszy.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych na potrzeby wysłania ofert reklamowych za pomocą newsletteru. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania newsletteru. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych serwisu www.dietetykzyrardow.pl jest Poradnia Dietetyczna Żyrardów mgr inż. Dominika Żakowska z siedzibą w Żyrardowie ul. 1-go Maja 41 lok. 50
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA