Badania Światowej Organizacji Zdrowia donoszą, że co czwarte dziecko w Europie ma nadwagę. Z kolei w Polsce w grupie wiekowej 10-11 lat dzieci są uznawane za najbardziej otyłe.
Problemy nadmiernej wagi u dzieci prowadzi do rozwoju wielu chorób, a przede wszystkim skraca życie. Głównym czynnikiem, który ma ważny wpływ na otyłość dziecięcą są sami rodzice. Rodzice często sami odżywiają się nieprawidłowo, przyzwyczajają dzieci do jazdy samochodem, a więc ograniczają ruch i aktywność dziecka. Ważne jest również to, że rodzice często nie dostrzegają problemu otyłości dziecięcej jako choroby.

Dlatego należy rozpocząć wdrażanie zdrowych  nawyków żywieniowych zarówno u rodziców, jak i dzieci.  Często w gabinecie dietetycznym pojawiają się rodzice z dziećmi.  Rolą dietetyka w takiej sytuacji jest edukacja żywieniowa obydwojga. Ustalenie zdrowych zasad żywienia, roli nawadnia organizmu, jak również świadomego zdrowego wyboru żywności.  Należy również pamiętać, że kluczową rolę w życiu dziecka odgrywa aktywność fizyczna, która nie może się ograniczać tylko do zajęć wf w szkole. Należy wprowadzić u dzieci dodatkową aktywność fizyczną pozaszkolną przynajmniej 3 x tydzień.

Proszę czekać...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o opublikowaniu naszego artykułu? Wpisz swój adres e-mail i imię poniżej, aby dowiedzieć się pierwszy.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych na potrzeby wysłania ofert reklamowych za pomocą newsletteru. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania newsletteru. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych serwisu www.dietetykzyrardow.pl jest Poradnia Dietetyczna Żyrardów mgr inż. Dominika Żakowska z siedzibą w Żyrardowie ul. 1-go Maja 41 lok. 50
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA