Wielu ludzi, którzy odwiedzają mój gabinet nie zdaje sobie sprawy, jak duże ryzyko dla zdrowia niesie nadwaga i otyłość.
Podchodzą do redukcji wagi nieodpowiedzialnie, poprzez stosowanie różnych “przypadkowych” diet, spalaczy tłuszczu itp. W rezultacie doprowadza to do efektu jojo, a co za tym idzie jeszczewiększej wagi. Czasami również niektórzy pacjenci już na pierwszej wizycie podkreślają, że chcą tylko pozbyć się
10 kg, a pozostałą nadwyżkę chcą pozostawić, bo jak twierdzą nie chcą być za chudzi.
Zawsze w takich przypadkach podkreślam, że należy zredukować wszystkie zbędne kilogramy, a w szczególności tłuszcz trzewny, bo to chroni nas przez rozwojem chorób nazywanych wspólnie zespół chorób metabolicznych.
Aktualnie za mało się mówi o konsekwencjach nadwagi i  otyłości, do których należy przede wszystkim cukrzyca, choroby kardiologiczne, obtłuszczenia wątroby oraz przewlekły stan zapalny organizmu.
Konsekwencją tych chorób/schorzeń są następne, a więc problemy jelitowe,choroby o charakterze autoagresji np. nowotwory, a nawet depresja.
Dlatego bardzo ważne jest spojrzenie na nadwagę i otyłość nie tylko w charakterze wyglądu zewnętrznego, ale przedewszytkim z punktu widzenia
zdrowotnego i konsekwencji z tym związanych.

Proszę czekać...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o opublikowaniu naszego artykułu? Wpisz swój adres e-mail i imię poniżej, aby dowiedzieć się pierwszy.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych na potrzeby wysłania ofert reklamowych za pomocą newsletteru. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania newsletteru. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych serwisu www.dietetykzyrardow.pl jest Poradnia Dietetyczna Żyrardów mgr inż. Dominika Żakowska z siedzibą w Żyrardowie ul. 1-go Maja 41 lok. 50
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA